źródło: www.ursynow.pl źródło: www.ursynow.pl

Młode talenty nagrodzone!

K2_WRITER_BY / Kultura / piątek, 07 kwiecień 2017 20:52

Dnia 6 kwietnia 2017 roku ursynowskie Multikino już po raz trzeci zapełniło się wyjątkową muzyką. Wyjątkową nie tylko ze względu na jej walory, ale także na wiek wykonawców, którzy wykazali się niebywałą dojrzałością muzyczną. Ursynów Music Fest 2017 pozwolił zaprezentować się utalentowanym młodym artystom i wielu różnym brzmieniom, a występy uczestników konkursu zachwyciły jury tak bardzo, że wbrew pierwotnym ustaleniom na Dniach Ursynowa zagrają nie tylko laureaci pierwszego miejsca, ale wszyscy ci, którzy znaleźli się na podium!

Eliminacje Ursynów Music Fest trwały cały dzień i wypełniły Multikino najróżniejszymi dźwiękami – delikatnymi pianina i gitary, jazzem, rockiem, techno, heavy metalem… Złożonemu ze znawców muzyki i reprezentantów Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy jury zaprezentowało się 6 solistów i 5 zespołów. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że jest o co rywalizować, bo nagrodą główną w konkursie jest występ na zbliżających się Dniach Ursynowa. Mimo to w trakcie całego konkursu panowała przyjazna atmosfera, a uczestnicy dyskutowali ze sobą, radzili sobie wzajemnie, wymieniali się kontaktami. Tuż przed rozpoczęciem koncertu laureatów jury spotkało się też ze wszystkimi młodymi muzykami i udzieliło im szczegółowej informacji zwrotnej, chwaląc dobre strony ich występów i tłumacząc, jak w przyszłości mogą poprawić niedociągnięcia.

Uczestnicy podkreślali wartość przyjaznej atmosfery, która panowała w trakcie przesłuchań i świetne przygotowanie przedsięwzięcia. – Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni profesjonalizmem tego konkursu – opowiadają biorący udział w przesłuchaniach muzycy z Jasińska quartet. – Scena została świetnie przygotowana, co rzadko zdarza się na młodzieżowych konkursach. Dzięki temu występowaliśmy wiedząc, że na pewno nic niezależnego od nas nie pogorszy jakości naszej muzyki. Jesteśmy też bardzo pozytywnie zaskoczeni tym, jak pełna i wartościowa była ocena jury, którą otrzymaliśmy. Jeszcze nie zdarzyło mi się, by członkowie komisji byli tak chętni do pomocy w rozwoju młodym muzykom– zapewniają. – Kiedy występowałem tutaj rok temu byłem zszokowany zasięgiem konkursu, profesjonalizmem organizatorów oraz poziomem i różnorodnością repertuaru uczestników. To było świetnie doświadczenie – dodaje Janek Pentz, gitarzysta i laureat drugiego miejsca zeszłorocznego Ursynów Music Fest, którego występ otworzył tegoroczny finałowy koncert.

Na scenie zaprezentowali się także zwycięzcy Ursynów Music Fest 2016, zespół Bagno grający muzykę techno. Ich występ spotkał się z wielkim entuzjazmem i aplauzem licznie zgromadzonej publiczności. Największe emocje budziło jednak oczywiście ogłoszenie wyników. Jako pierwsi ogłoszeni zostali zdobywcy wyróżnień, dla których dodatkową nagrodą było publiczne uzasadnienie werdyktu przez członków jury. Kilku laureatów zostało także zaproszonych do indywidualnej współpracy z członkami komisji, których najbardziej oczarowały ich występy. Zdobywcy trzeciego miejsca, zespół The Rebound, zostali z rąk radnej Ursynowa Goretty Szymańskiej nagrodzeni możliwością nagrania wybranego przez siebie kawałka w profesjonalnym studiu Akademii Rocka. Po ich krótkim występie nastąpiło ogłoszenie miejsca drugiego. Zdobył je zespół Riptide, któremu w imieniu jury przewodnicząca Rady Dzielnicy Teresa Jurczyńska-Owczarek również wręczyła bon na nagranie wybranego kawałka. Zwycięzcy, którym wygrana zagwarantowała występ na Dniach Ursynowa i nagranie trzech utworów w studiu, o swoim sukcesie dowiedzieli się od wiceburmistrza Łukasza Ciołko. – And the winner is… The Kroach! – ogłosił. Lider zespołu podziękował za to wyróżnienie i podkreślił, że jego grupa cieszy się z wygranej szczególnie, bo poziom pozostałych uczestników był bardzo wysoki. – Jechaliśmy tutaj sceptycznie nastawieni, ale to, co zastaliśmy, przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Poza tym moglibyśmy przyjechać bez swojego sprzętu, bo wszystko było na miejscu! – śmiał się. Koncert zwycięskiego zespołu, w który włączyła się publiczność, nie był jednak zakończeniem wrażeń, jakie dostarczył tegoroczny Ursynów Music Fest. Na zakończenie burmistrz Ciołko ogłosił, jacy wykonawcy wystąpią na Dniach Ursynowa, na co publika zareagowała gromkimi brawami. Nagrodzeni w konkursie również mieli szczególne powody do radości. – Na wielkich konkursach zawsze trzeba coś sprostować – kto oglądał ceremonię Oscarów, ten wie. Postanowiliśmy docenić talent wszystkich, którzy zajęli miejsca na podium i na Dniach Ursynowa zagrają nie tylko laureaci pierwszego miejsca, ale także drugiego i trzeciego! – oznajmił wiceburmistrz. – Mamy nadzieję, że ci z was, którzy dzisiaj nie zostali nagrodzeni, pojawią się na przyszłej edycji konkursu i wszystkie młode talenty będą miały szansę wystąpić na Dniach Ursynowa – dodał. – Możecie nam wierzyć, że najlepszym elementem naszej pracy jest słuchanie, jak dla nas śpiewacie. Dziękujemy za waszą odwagę – podsumowało jury.

K2_AUTHOR

Adam

Adam

tu potrzebny jest opis użytkownika

Skomentuj

Please publish modules in offcanvas position.