Metro z tarczą wróciło z Ostrołęki

K2_WRITER_BY / Sport / poniedziałek, 26 luty 2018 09:30
KS Metro Warszawa w meczu zaległej 18. kolejki drugiej ligi mężczyzn wygrało za trzy punkty na wyjeździe z Energa Net Ostrołęka.

Podopieczni Wojciecha Szczuckiego od początku deklarowali, jak bardzo ważne są dla nich punkty w tym spotkaniu. Po siedemnastu kolejkach Metro spadło na ósmą lokatę, a dzięki zwycięstwu w Ostrołęce, wrócili na zajmowaną wcześniej szóstą pozycję w tabeli grupy II.

Zawodnicy Metra od początku spotkania dali do zrozumienia, że przyjechali po punkty, których potrzebowali jak tlenu. W końcówce seta jednak to Ostrołęka wyszła na prowadzenie i ostatecznie to gospodarze wygrali pierwszego seta (25:19). Taki rozwój wydarzeń jeszcze mocniej zmotywował gości. Mikołajczak i Janikowski dali pokaz swoich umiejętności, udowadniając przy tym słuszność starej siatkarskiej dywizy "kto zagrywa, ten wygrywa", dzięki czemu drugi set wygrali do 23.

Trzeci set to również bardzo wyrównana gra obu ekip. Kiedy w końcówce spotkania na kilka punktów udało się odskoczyć drużynie Metra i wydawać by się mogło, że bez problemu zakończą ten set (21:24), to do gry poderwali się gospodarze, odrabiając starty i doprowadzając do remisu po 24. Ich własne błędy jednak zdecydowały, że pogoń była daremna, bo to Metro zapisało wygraną w drugiej partii na swoim koncie (24:26).

Prawie cały czwarty set należał do gospodarzy, jednak przy stanie 23:20 na zagrywkę w drużynie Metra wszedł Paweł Mikołajczak i to on swoją zagrywką doprowadził do piłki meczowej dla zawodników z Warszawy. Ostatnią piłkę spotkania, po kontrze, skończył Mateusz Janikowski

Najwięcej punktów w meczu zdobyli: Paweł Mikołajczak - 24 punkty oraz Mateusz Janikowski - 21 puntów.

Do końca rundy zasadniczej sezonu zawodnikom KS Metro Warszawa zostały do rozegrania dwa spotkania, w najbliższą sobotę - 24 lutego, zmierzą się na wyjeździe w Olsztynie z tamtejszym AZS UWM II Olsztyn, a następnie na własnej hali 4 marca podejmą, w derbach Stolicy, Legię Warszawa.