Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Glory

Wraz z pierwszą edycją Warszawskiego Tygodnia Jezusa rusza Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Glory. Na Polach Mokotowskich wystąpią gwiazdy chrześcijańskiej sceny – m.in. Mieczysław Szcześniak i Deus Meus, Exodus 15, Kolah, Sienna Gospel Choir, Grace i inni. Jedną z atrakcji ma być koncert Lelanda Johnsona, który zajął 2. miejsce na świecie w konkursie naśladowców Elvisa Presleya.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego wydarzenia jest Artur Pawłowski, polski emigrant z Kanady, wieloletni działacz społeczny, od wielu lat organizujący w naszym kraju Marsze dla Jezusa. – Wierzę, że ten Festiwal będzie imprezą cykliczna skupiającą polskich i zagranicznych artystów – mówi Pawłowski.

– Chcemy uhonorować przede wszystkim naszych wykonawców, którzy – mimo ogromnego talentu i świetnego warsztatu – często grają za głodowe stawki. Rynek muzyki chrześcijańskiej w Polsce bardzo się różni od tego, który istnieje np. w USA. Jeśli ktoś chce swoim talentem służyć Bogu, jest zazwyczaj wykluczony z tzw. głównego nurtu. Z pomysłem na stworzenie festiwalu, który byłby platformą promującą grających i śpiewających na Bożą chwałę nosiłem się już od lat, lecz dopiero teraz nadarzyła się sposobność by rozpocząć realizację tego projektu.

Festiwal Glory będzie częścią większego wydarzenia – Tygodnia Jezusa, który odbędzie się w Warszawie po raz pierwszy. W jego organizację zaangażowała się większość kościołów protestanckich w stolicy. W imieniu kościoła katolickiego swój udział zadeklarowali: ks. Antoni Wita z Zakonu Orionistów i Jacek Weigl, lider wspólnoty Chefsiba, dyrektor chrześcijańskiej szkoły Samuel. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął poseł John Abraham Godson.

- Tydzień Jezusa można porównać do Jarmarków Dominikańskich – mówi pastor Jerzy Przeradowski, jeden z głównych organizatorów tego wydarzenia. – Dajemy lokalnym wspólnotom, kościołom i parafiom możliwość aktywnego zaangażowania się w ewangelizację miasta i promocję kultury chrześcijańskiej.

W jury Festiwalu zasiądą m.in.: Mirosław Stępień, basista „Budki Suflera”, Waldemar Kasperczak, dziennikarz radiowy oraz Leland Johnson.

Przesłuchania konkursowe będą trwały od środy 24 czerwca do piątku 26 czerwca w godz.: 10.00 – 19.00. z udziałem publiczności. Wstęp wolny. Koncert finałowy rozpocznie się w sobotę 27 czerwca o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Na zwycięzcę festiwalowej rywalizacji czeka nagroda – 15 000 zł. Dla wykonawców, którzy zajmą II i III miejsce czekają nagrody rzeczowe oraz możliwość nagrania materiału dźwiękowego w Studiu Psalm w Warszawie oraz realizacja teledysku. Przewidziana jest również nagroda publiczności, która zostanie przyznana w systemie sms oraz nagroda specjalna.

Każdy dzień festiwalowy zakończy się występem uznanych gwiazd muzyki chrześcijańskiej. Wśród nich pojawi się Grace, promująca w Polsce zupełnie nowy nurt – Christo polo. Nurt gospel będzie reprezentowany przez Sienna Gospel Choir, a muzyka pop przez Exdus 15.

Koncert finałowy odbędzie się po Marszu dla Jezusa. Obok znanych gwiazd wezmą w nim udział zwycięzcy Festiwalu Glory oraz muzycy, których twórczość zostanie najwyżej oceniona przez tegorocznych jurorów.

- Serdecznie zapraszamy i życzymy wielu pozytywnych wrażeń, emocji i przeżyć z tą piękną muzyką – śmieje się Artur Pawłowski.

 

 

Czytany 1966 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 wrzesień 2015 15:32
Mariusz Wojciech Łapiński

tu potrzebny jest opis użytkownika

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  40 lat

O nas

Zapraszamy Państwa do współpracy z nami

Dane fundacji:

Fundacja Radioursynów

KRS: 0000548101, NIP: 9512389916, REGON: 361003415
ul. Wasilkowskiego 8 lok 36 02-776 Warszawa, tel: +48 511 32 99 21

www.radioursynow.pl , e-mail: fundacja@radioursynow.pl

Konto: 89 1140 2004 0000 3302 7561 5675

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. More details…