Droga rowerowa wzdłuż Rosoła – czy będzie bezpieczna?

Pod koniec czerwca pisaliśmy o niebezpiecznej drodze rowerowej wzdłuż ulicy Rosoła. Droga jest zniszczona i niebezpieczna. W wielu miejscach wystają kostki bauma z których droga jest zbudowana, co zagraża zdrowiu i życiu rowerzystów. Sprawę zgłosiliśmy do Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej oraz ZDM. Co nam odpowiedzieli?

Cóż, Pełnomocnik się nie odezwał, za to uzyskaliśmy odpowiedź od Zarządu Dróg Miejskich…

– Informujemy, że nawierzchnia na drodze dla rowerów wzdłuż ulicy Rosoła podlega bieżącej konserwacji. Wysłaliśmy zlecenie do Zakładu Remontu i Konserwacji Dróg, który zajmuje się bieżącym utrzymaniem i wykonywaniem napraw. Stan nawierzchni drogi dla rowerów zostanie w najbliższym czasie skontrolowany – odpowiada Paweł Olek z ZDM.

Nie ukrywamy, że odpowiedź ZDM nas rozbawiła – zwłaszcza pierwsza jej część. Oczywiście to śmiech przez łzy. Stwiedzenie, że droga dla rowerów wzdłuż ulicy Rosoła podlega bieżącej konserwacji jest żenująca. Otóż szanowny ZDM-ie, przez ostatni rok nie zajżał tu „pies z kulawą nogą”. Nawet jedno uszkodzenie nawierzchni nie zostało naprawione, a droga ulega coraz większej degradacji. Liczymy na to, że obietnica kontroli zostanie wypełniona. W przeciwnym razie niebawem będzie można drogę zamknąć ze względu na zagrożenie zdrowia i życia. Czekamy zatem na reakcję…

 

 

Czytany 471 razy
Agnieszka Pająk-Czech

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  40 lat

O nas

Zapraszamy Państwa do współpracy z nami

Dane fundacji:

Fundacja Radioursynów

KRS: 0000548101, NIP: 9512389916, REGON: 361003415
ul. Wasilkowskiego 8 lok 36 02-776 Warszawa, tel: +48 511 32 99 21

www.radioursynow.pl , e-mail: fundacja@radioursynow.pl

Konto: 89 1140 2004 0000 3302 7561 5675

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. More details…