Mariusz Wojciech Łapiński

Mariusz Wojciech Łapiński

tu potrzebny jest opis użytkownika

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gościem kolejnej audycji w cyklu GOŚCIE GOŚCIE będzie Marcin Żabiełowicz, gitarzysta, kompozytor, członek jednej z najlepszych polskich grup HEY, wywiad, którego udzielił jest pierwszą tak osobistą rozmową muzyka. Zapraszam w niedzielę 25 czerwca o 22:00, Bartłomiej Gajowiec

 

środa, 21 czerwiec 2017 10:16

Oddaj krew podczas „Czerwonej soboty”

Oddaj krew podczas „Czerwonej soboty” – To akcja oddawania krwi, organizowana w pierwszy dzień wakacji przez stowarzyszenie Otwarty Ursynów.

W najbliższą sobotę na parkingu sklepu Leclerc będzie czekał na krwiodawców ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w który w komfortowych i bezpiecznych warunkach będzie można oddać krew. 

Do oddawania krwi zapraszamy zarówno zasłużonych krwiodawców, jak również osoby, które chciałyby po raz pierwszy spróbować podzielić się z potrzebującymi tym, co mają najcenniejsze – krwią. – Okres wakacyjny to czas, gdy zapotrzebowanie na krew jest największe. W letnich miesiącach zazwyczaj brakuje zapasów krwi, w efekcie czego nie mogą być np. prowadzone planowane zabiegi chirurgiczne. Dlatego ważne jest, aby w tym czasie również oddawać krew – mówi Bartosz Dominiak. – Procedura oddania krwi jest niemal bezbolesna i zajmuje około 30 minut. Każdy zdrowy człowiek może być krwiodawcą – dodaje.

W sobotę, 24 czerwca, w godz. 10.00-15.00 ambulans RCKiK będzie czekał na wszystkich chętnych na parkingu przy hipermarkecie Leclerc – w pobliżu namiotu „Ogród”, od strony ul. Cynamonowej.

Jak wygląda oddawanie krwi?

  • Rejestracja (wypełnienie formularza – koniecznie trzeba mieć ze sobą dokument ze zdjęciem, numerem PESEL i miejscem zamieszkania)
  • Wstępne badanie laboratoryjne (badanie poziomu hemoglobiny / morfologia, grupa krwi – u pierwszorazowych dawców)
  • Badanie lekarskie (ocena informacji zawartych w wypełnionym kwestionariuszu dla dawców krwi, wywiad lekarski, badanie przedmiotowe uwzględniające wyniki pomocniczych badań diagnostycznych, kwalifikacja do oddania krwi bądź innych składników krwi)
  • Oddanie krwi – donacja (krew pełna – 450 ml krwi w czasie ok. 5 – 8 min.; podczas donacji pobierane są również próbki krwi do badań pozwalających zdiagnozować, czy dawca nie jest nosicielem niektórych chorób zakaźnych)
  • Krótka regeneracja sił (po oddaniu krwi, dawca przez moment pozostaje na miejscu celem regeneracji sił.

 

Każdy dawca opuszczając punkt poboru krwi otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4.500 kcal. – 8 tabliczek czekolady. Na prośbę dawcy wystawiane: jest zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność w pracy, uczelni, szkole; wypłacany jest zwrot kosztów poniesionych na przejazd do najbliższego Punktu Poboru Krwi; legitymacja Honorowego Dawcy Krwi.

 

poniedziałek, 19 czerwiec 2017 09:15

Fontanna pod Kopą Cwila

Podczas Dniu Ursynowa 2017 stowarzyszenie Otwarty Ursynów rozpoczęło zbiórkę podpisów pod petycją  Fontanna pod Kopą Cwila.

Istniejąca „od zawsze” w parku im. Romana Kozłowskiego fontanna nie działa od co najmniej połowy lat. 80 ubiegłego wieku. Adresatem petycji jest burmistrz Ursynowa.

 „Zespół obiektów wodnych (fontanna kaskadowa oraz zbiornik wodny) istnieje niemal od samego początku uformowania Kopy Cwila. Niestety, nigdy nie były one użytkowane w celu, w jakim powstały (choć według niektórych przekazów zbiornik wodny działał przez bardzo krótki czas w połowie lat 80. XX wieku). To mało estetyczne dziś miejsce aż prosi się o doprowadzenie do stanu używalności. W okresie wiosna-lato-jesień byłaby to dodatkowa atrakcja w tym jednym z najpiękniejszych miejsc o charakterze rekreacyjno-sportowym na Ursynowie.

Dlatego naszym zdaniem należy niezwłocznie podjąć działania prawne, inżynieryjne oraz formalne, aby uruchomić fontannę w Parku im. R. Kozłowskiego. Rozpoczęcie prac w tym kierunku świetnie wpisze się w obchody 40-lecia istnienia osiedli mieszkaniowych na Ursynowie.”

Fragment petycji

 

– W ciągu kilku godzin pikniku z okazji Dni Ursynowa zebraliśmy niemal 500 podpisów. Pomysł odnowienia fontanny cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców – mówi Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa. – Ufam, że burmistrz, gdy już otrzyma od nas petycję, poważnie potraktuje temat i rozpocznie w urzędzie prace zmierzające do realizacji inwestycji – dodaje.

W czasie rozmów podczas Dni Ursynowa większość mieszkańców wskazywała, że fontanny i oczka wodne są potrzebne na Ursynowie, gdyż dają wytchnie w upalne, letnie dni. Są również świetnym miejscem zabaw dla dzieci. Część osób zwracała uwagę, aby już na etapie projektu modernizacji przewidziano taką konstrukcję fontanny, która uniemożliwi wchodzenie do niej psów. Podczas rozmów w trakcie Dni Ursynowa mieszkańcy podkreślali, że chcieliby aby fontanna była częścią parku im. Romana Kozłowskiego, który nigdy nie został dokończony.

Zachęcamy do zapoznania się z petycją (odnośnik pod artykułem)

 

poniedziałek, 19 czerwiec 2017 09:07

II Piknik sąsiedzki na Placu Wielkiej Przygody

Drodzy sąsiedzi,
Piknik już za tydzień - serdecznie zapraszamy. A co nas czeka:
- Prezentacja projektu do Budżetu Partycypacyjnego „Chcemy Parku na Placu Wielkiej Przygody”
- Możliwość porozmawiania o uchwalanym Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego
- Konkurs wiedzy o Ursynowie Północnym
- Zajęcia dla dzieci: osiedlowe podchody, budowanie karmnika i domku dla jeży, kiermasz wymiany zabawek, stworzenie „społecznego ogródka dziecięcego”
- Spotkanie z ornitologiem i poznanie ptaków zamieszkujących w okolicy (Fundacja Noga w Łapę).
- Sąsiedzki bufet ciast i konkurs na najlepsze ciasto osiedla

 

wtorek, 13 czerwiec 2017 11:59

20 Czerwca Dzień integracji w Metrze

Już po raz trzeci stowarzyszenie przyjaciół Integracja organizuje Dzień Integracji w Metrze! Jeśli chcesz do nas dołączyć jako wolontariusz - napisz kilka słow o sobie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szukamy młodych, otwartych osób, które wzmocnią nasz zespół, przybliżający pasażerom metra świat osób z niepełnosprawnością.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 17 czerwca

 

piątek, 02 czerwiec 2017 09:36

Czy zdrowie ma sens

 

LiczbaNazwaGrajWielkośćDługośćPozycja
1
Czy zdrowie ma wartosc-04-06-2017
(Gajowiec)
PLAY
PAUSE
STOP
Włącz
Wyłącz
X
118.83 MB51:55 min
1
YES
 
1
NO
 
0
2
Biodra-18-06-2017
(Gajowiec)
PLAY
PAUSE
STOP
Włącz
Wyłącz
X
95.24 MB41:37 min
0
YES
 
0
NO
 
0
e

 

Audycje Bartłomiej Gajowiec

 

Strona 1 z 36

  40 lat

O nas

Zapraszamy Państwa do współpracy z nami

Dane fundacji:

Fundacja Radioursynów

KRS: 0000548101, NIP: 9512389916, REGON: 361003415
ul. Wasilkowskiego 8 lok 36 02-776 Warszawa, tel: +48 511 32 99 21

www.radioursynow.pl , e-mail: fundacja@radioursynow.pl

Konto: 89 1140 2004 0000 3302 7561 5675

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. More details…