Mariusz Wojciech Łapiński

Mariusz Wojciech Łapiński

tu potrzebny jest opis użytkownika

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awaria wodociągów na ulicy Stryjeńskich wywołała dziś rano komunikacyjny armaggedon na Natolinie. Ulica jest nieprzejezdna od Belgradzkiej do ronda. Cały ruch kierowany jest na ulicę Belgradzką, gdzie tworzy się korek. Kierowcy uciekają do Braci Wagów, al. KEN i Rosoła.

Jak poinformowała nas ekipa remontowa, awaria została już usunięta. Około godziny 10:00 otwarty zostanie jeden pas ruchu na Stryjeńskich. Drugi będzie nadal zamknięty do chwili, kiedy dziura po wykopie nie zostanie załatana.

 

W najbliższą środę,  28 czerwca o godz. 19.00 w sali  136 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, odbędzie się spotkanie z dziennikarzem i pasjonatem Ursynowa Maciejem Mazurem. Podczas spotkania autor opowie o swojej nowej książce „Czterdziestolatek. Historie z Ursynowa”. Tematyka książki nawiązuje do jubileuszu 40-lecia Ursynowa. Wstęp wolny.

Nowa książka nawiązuje do poprzednich publikacji „Witajcie na Ursynowie” oraz „Czasoprzewodnik. 33 lata na Ursynowie”. Podczas autorskiego spotkania będzie możliwość uzyskania autografu oraz zadania pytań dotyczących najnowszej publikacji o Ursynowie.

Informacja prasowa UD Ursynów

 

  • W ciągu 11 miesięcy liczba przejazdów zrealizowanych na całym świecie wzrosła z 2 do 5 miliardów;
  • Pięciomiliardowy przejazd rozpoczął się 20 maja o godz. 8:29:06 czasu środkowoeuropejskiego w 156 miejscach na świecie;
  • Wśród nich była Warszawa - korzystający z aplikacji polski kierowca wykonał kurs ze Śródmieścia na Mokotów.

 Warszawa, 30 czerwca 2017 r. - Użytkownicy aplikacji Uber zrealizowali już za pośrednictwem aplikacji ponad 5 miliardów przejazdów. W sobotę 20 maja o godzinie 8:29:06 równocześnie rozpoczęło się 156 przejazdów, dzięki którym liczba odbytych podróży Uberem na całym świecie przekroczyła 5 miliardów. Przejazdy miały miejsce w 24 krajach na 6 kontynentach, jeden z nich został zrealizowany w Warszawie.

 - Zaledwie kilka miesięcy temu ogłosiliśmy, że z aplikacji Uber korzysta już milion Polaków, dziś po raz kolejny cieszę się, że jesteśmy tak znaczącym ogniwem w globalnym rozwoju Ubera - mówi Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny Uber Polska. - W tym kontekście szczególnie istotne jest, że zarówno kierowca, jak i pasażerka, która wykonała historyczny przejazd, są z nami już od kilku miesięcy. To dla nas dowód, że cenią nasze starania o to, by dostarczyć mieszkańcom polskich miast wygodną i bezpieczną alternatywę transportową - dodaje Winiarczyk.

 Historyczny przejazd rozpoczął się 20 maja o godzinie 8:29:06 w warszawskim Śródmieściu, a zakończył na Mokotowie. Wykonał go pan Tomasz, który współpracuje z aplikacją od marca zeszłego roku. -Korzystam z aplikacji Uber już od prawie półtora roku, bo szukałem zajęcia, które da mi elastyczność. Informacja o tym, że jeden z kursów, który odbyłem był pięciomiliardowym przejazdem z aplikacją uświadomiła mi, jak bardzo Uber zmienia sposób, w jaki ludzie poruszają się po współczesnych miastach. To niesamowite, że ten trend dotyczy całego świata! Moi klienci są w różnym wieku, mają zróżnicowane zawody, wielu z nich dopiero zaczyna korzystać z aplikacji. Łączy ich to, że szukają wygodnie i sprawnie realizowanych usług - cieszę się, że mogę je dostarczać - mówi pan Tomasz.

 

Szybki rozwój aplikacji na całym świecie

 Uber wystartował w 2010 roku, jako odpowiedź na pytanie: jak zamówić przejazd za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji zainstalowanej na smartfonie? Już pod koniec 2015 roku osiągnął ważny etap rozwoju - za pośrednictwem aplikacji zrealizowano miliard przejazdów, a pół roku później (w czerwcu 2016 r.) liczba ta przekroczyła 2 miliardy. Niespełna 11 miesięcy później, w sobotę, 20 maja br., padł kolejny rekord – użytkownicy i kierowcy korzystający z aplikacji wykonali wspólnie 5 miliardów przejazdów.

Najkrótszy ze 156 przejazdów odbył się w San Francisco, kierowca przejechał niecałe 500 metrów, najdłuższy natomiast w Singapurze – ponad 27 kilometrów. Piętnastu pasażerów odbyło przejazd poza swoim miastem zamieszkania. Wśród kierowców i użytkowników Ubera, którzy wykonali historyczne przejazdy byli też debiutanci - dla motocyklisty korzystającego z usługi UberMOTOR w Dżakacie w Indonezji było to pierwsze zlecenie wykonane za pośrednictwem aplikacji, aż sześciu pasażerów odbyło 20 maja swoją pierwszą podróż.

 

Pasażerowie i kierowcy, którzy brali udział w historycznych przejazdach równocześnie korzystali z 8 różnych usług Ubera dostępnych zależnie od lokalizacji: UberX/UberPOP, UberXL, UberPOOL, UberBLACK, UberMOTOR, UberGO, UberSELECT, UberVIP.

 

Każdy ze 156 kierowców Ubera zaangażowanych w ustanowienie tego rekordu otrzymał w podziękowaniu 500 dolarów nagrody.

 

niedziela, 25 czerwiec 2017 14:39

Dziecięca Akademia Gospel śpiewa na Ursynowie

Dwoma koncertami zakończyła się kolejna edycja projektu „Akademia Gospel dla Dzieci” na Ursynowie. Ponad 25 dzieci w wieku od 5 do 13 roku życia od lutego do czerwca uczestniczyło w środowych zajęciach Akademii Gospel, które odbywały się w Centrum Edukacji DANIEL przy ul. Nowoursynowskiej.

- Dzieci coraz odważniej wychodzą na scenę i nie mogą doczekać się koncertów. W tym roku zaskoczyły mnie swoją odwagą, ponieważ prawie wszystkie chciały śpiewać solówki. Jestem szczęśliwa, że mogę prowadzić nasz dziecięcy chór i widzę ogromne postępy – mówiła Monika Wydrzyńska, prowadząca projekt, nauczycielka rytmiki, dykcji, wokalistka i chórzystka.

Przez trzynaście tygodni w tym semestrze dzieci w dwóch grupach wiekowych uczyły się piosenek polskich m.in. „Ja kocham Cię”, Hey” i angielskich m.in. „Jesus Loves Me” oraz śpiewu w podziale na głosy. Dzieci wystąpiły przed dużą publicznością podczas koncertu 3 czerwca br., który odbył się w ramach Przeglądu Chórów Ursynowskich w kościele św. Tomasza Apostoła na Ursynowie oraz 14 czerwca br. – przed rodzinami, najbliższymi, sąsiadami i nauczycielami na koncercie kończącym projekt w Centrum Edukacji DANIEL.

Organizatorem projektu jest Fundacja „Edukacja z Wartościami”. Projekt jest dofinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Ursynów.

 

Gościem kolejnej audycji w cyklu GOŚCIE GOŚCIE będzie Marcin Żabiełowicz, gitarzysta, kompozytor, członek jednej z najlepszych polskich grup HEY, wywiad, którego udzielił jest pierwszą tak osobistą rozmową muzyka. Zapraszam w niedzielę 25 czerwca o 22:00, Bartłomiej Gajowiec

 

środa, 21 czerwiec 2017 10:16

Oddaj krew podczas „Czerwonej soboty”

Oddaj krew podczas „Czerwonej soboty” – To akcja oddawania krwi, organizowana w pierwszy dzień wakacji przez stowarzyszenie Otwarty Ursynów.

W najbliższą sobotę na parkingu sklepu Leclerc będzie czekał na krwiodawców ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w który w komfortowych i bezpiecznych warunkach będzie można oddać krew. 

Do oddawania krwi zapraszamy zarówno zasłużonych krwiodawców, jak również osoby, które chciałyby po raz pierwszy spróbować podzielić się z potrzebującymi tym, co mają najcenniejsze – krwią. – Okres wakacyjny to czas, gdy zapotrzebowanie na krew jest największe. W letnich miesiącach zazwyczaj brakuje zapasów krwi, w efekcie czego nie mogą być np. prowadzone planowane zabiegi chirurgiczne. Dlatego ważne jest, aby w tym czasie również oddawać krew – mówi Bartosz Dominiak. – Procedura oddania krwi jest niemal bezbolesna i zajmuje około 30 minut. Każdy zdrowy człowiek może być krwiodawcą – dodaje.

W sobotę, 24 czerwca, w godz. 10.00-15.00 ambulans RCKiK będzie czekał na wszystkich chętnych na parkingu przy hipermarkecie Leclerc – w pobliżu namiotu „Ogród”, od strony ul. Cynamonowej.

Jak wygląda oddawanie krwi?

  • Rejestracja (wypełnienie formularza – koniecznie trzeba mieć ze sobą dokument ze zdjęciem, numerem PESEL i miejscem zamieszkania)
  • Wstępne badanie laboratoryjne (badanie poziomu hemoglobiny / morfologia, grupa krwi – u pierwszorazowych dawców)
  • Badanie lekarskie (ocena informacji zawartych w wypełnionym kwestionariuszu dla dawców krwi, wywiad lekarski, badanie przedmiotowe uwzględniające wyniki pomocniczych badań diagnostycznych, kwalifikacja do oddania krwi bądź innych składników krwi)
  • Oddanie krwi – donacja (krew pełna – 450 ml krwi w czasie ok. 5 – 8 min.; podczas donacji pobierane są również próbki krwi do badań pozwalających zdiagnozować, czy dawca nie jest nosicielem niektórych chorób zakaźnych)
  • Krótka regeneracja sił (po oddaniu krwi, dawca przez moment pozostaje na miejscu celem regeneracji sił.

 

Każdy dawca opuszczając punkt poboru krwi otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4.500 kcal. – 8 tabliczek czekolady. Na prośbę dawcy wystawiane: jest zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność w pracy, uczelni, szkole; wypłacany jest zwrot kosztów poniesionych na przejazd do najbliższego Punktu Poboru Krwi; legitymacja Honorowego Dawcy Krwi.

 

Strona 1 z 37

  40 lat

O nas

Zapraszamy Państwa do współpracy z nami

Dane fundacji:

Fundacja Radioursynów

KRS: 0000548101, NIP: 9512389916, REGON: 361003415
ul. Wasilkowskiego 8 lok 36 02-776 Warszawa, tel: +48 511 32 99 21

www.radioursynow.pl , e-mail: fundacja@radioursynow.pl

Konto: 89 1140 2004 0000 3302 7561 5675

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. More details…