Agnieszka Pająk-Czech

Agnieszka Pająk-Czech

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jezioro przy Rosoła i Belgradzkiej nie jest oficjalnym kąpieliskiem. Nie jest też elementem stałym. Tworzy się zawsze przy obfitych opadach i powoduje duże utrudnienia. 

Natolińskie jezioro powstaje regularnie od lat podczas opadów deszczu lub tworzy się z topniejącego śniegu. Jego uciążliwość jest ogromna. Kałuża – nazwana przez nas jeziorem – jest ogromnych rozmiarów. Przyczyna jej powstawania jest prosta – brak odwodnienia i zapadnięty chodnik. Nie dość, że mieszkańcy nie są w stanie przejść po opadach suchą stopą – kałuża jest długa na kilka metrów, obejmuje całą szerokość chodnika i jest głęboka na kilka centymetrów – to w dodatku topi się w niej także stacja rowerów Veturilo wraz z rowerami.

Sprawą tego miejsca zainteresowaliśmy lokalnych działaczy, burmistrza Roberta Kempę oraz Zarząd Dróg Miejskich. I ku naszemu zdumieniu ZDM na poważnie zainteresował się sprawą. Do naszej redakcji spłynęła dziś odpowiedź z której wynika, że ZDM jest gotowy położyć kres utrudnieniom.

– Analizujemy metodę rozwiązania problemu. Jesteśmy po spotkaniu z Inspektorem nadzoru oraz Wykonawcą. W tej lokalizacji występują nieprawidłowe spadki terenu uniemożliwiające odpływ wody. W najbliższym czasie podejmiemy decyzję o sposobie rozwiązania problemu braku odwodnienia na tym terenie. Nie wykluczona konieczność zmiany lokalizacji stacji roweru publicznego i renowacja chodnika z trawnikiem. Natomiast to rozwiązanie będzie wymagało przygotowania dodatkowego projektu stałej organizacji ruchu do zatwierdzenia przez Inżyniera Ruchu. Podkreślam jednak, iż w najbliższym czasie podejmiemy ostateczną decyzję co do sposobu przebudowy chodnika, a cała sprawa jest w toku – odpowiada Mateusz Gąszowski z ZDM.

Czekamy zatem na decyzje i ostateczne rozprawienie się z lokalnym jeziorem.

 

Pod koniec czerwca pisaliśmy o niebezpiecznej drodze rowerowej wzdłuż ulicy Rosoła. Droga jest zniszczona i niebezpieczna. W wielu miejscach wystają kostki bauma z których droga jest zbudowana, co zagraża zdrowiu i życiu rowerzystów. Sprawę zgłosiliśmy do Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej oraz ZDM. Co nam odpowiedzieli?

Cóż, Pełnomocnik się nie odezwał, za to uzyskaliśmy odpowiedź od Zarządu Dróg Miejskich…

– Informujemy, że nawierzchnia na drodze dla rowerów wzdłuż ulicy Rosoła podlega bieżącej konserwacji. Wysłaliśmy zlecenie do Zakładu Remontu i Konserwacji Dróg, który zajmuje się bieżącym utrzymaniem i wykonywaniem napraw. Stan nawierzchni drogi dla rowerów zostanie w najbliższym czasie skontrolowany – odpowiada Paweł Olek z ZDM.

Nie ukrywamy, że odpowiedź ZDM nas rozbawiła – zwłaszcza pierwsza jej część. Oczywiście to śmiech przez łzy. Stwiedzenie, że droga dla rowerów wzdłuż ulicy Rosoła podlega bieżącej konserwacji jest żenująca. Otóż szanowny ZDM-ie, przez ostatni rok nie zajżał tu „pies z kulawą nogą”. Nawet jedno uszkodzenie nawierzchni nie zostało naprawione, a droga ulega coraz większej degradacji. Liczymy na to, że obietnica kontroli zostanie wypełniona. W przeciwnym razie niebawem będzie można drogę zamknąć ze względu na zagrożenie zdrowia i życia. Czekamy zatem na reakcję…

 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna Ursynowska Potańcówka, która tym razem odbędzie się przy Lasku Brzozowym. Potańcówki to świetna okazja do zapoznania się z sąsiadami, ale przede wszystkim do świetnej zabawy. 

Potańcówka przy Lasku Brzozowym rozpocznie się 8 lipca o godzinie 17:00, a bawić sie będziemy aż do 21:30. To jednak nie koniec. Kolejne potańcówki odbędą się:

22 lipca – Olkówek Park Jurajski

5 sierpnia – Polanka Raabego

19 sierpnia – Park im. Jana Pawła II

2 września – Sadek Natoliński

9 września – Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ulicy Kajakowej

Wstęp wolny!

 

Na co dzień niedostępny dla zwiedzających – znów otwiera swoje podwoje na zorganizowane spacery z przewodnikiem!

Wycieczki po Natolinie cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością nie tylko wśród ursynowian, ale także mieszkańców innych dzielnic. Z inicjatywy Zarządu Dzielnicy Ursynów oraz we współpracy z Fundacją Centrum Europejskie Natolin co roku organizowane były cotygodniowe wycieczki do zespołu pałacowo-parkowego w Natolinie finansowane z budżetu dzielnicy.

W związku z tą popularnością, również od kilku lat, Centrum Natolin brał udział w organizowanej przez Urząd Nocy Muzeów na Ursynowie, w czasie której warszawiacy tłumnie odwiedzali to piękne miejsce.

Po raz pierwszy w tym roku Fundacja Centrum Europejskie Natolin organizuje takie wycieczki samodzielnie.

Wycieczki odbywać będą się we wszystkie niedziele w okresie 25 czerwca – 3 września 2017 roku, tj. 25 czerwca, 2, 9, 16, 23, 30 lipca; 6, 13, 20, 27 sierpnia oraz 3 września. Wejścia na teren zespołu pałacowo-parkowego w Natolinie odbywać się będą o godz.: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Obowiązuje rezerwacja miejsc poprzez elektroniczny system rezerwacji udostępniony na stronie internetowej www.zwiedzajnatolin.pl lub kolejność zgłoszenia się w recepcji.

 

Już w ten piatek startuje kolejna edycja Ursynowskiego Lata Filmowego. Co tydzień przy Kopie Cwila będzie można obejrzeć kultowe polskie filmy.

Pierwszy pokaz rozpocznie się w sobotę 7 lipca o godznie 21:45, a obejrzeć będzie można film pt: „Nie lubię poniedziałku”.

W lipcu pokazy będą się rozpoczynały o godzinie 21:45, zaś w sierpniu o godzinie 21:15. Jakie filmy i kiedy będzie można obejrzeć?

14.07 – Dzień Świra

21.07 – Seksmisja

28.07 – Poszukiwany, poszukiwana

4.08 – Miś

11.08 – Co mi zrobisz jak mie złapiesz

18.08 – Rozmowy kontrolowane

25.08 – Brunet wieczorową porą

 

40 litrów krwi na 40 lat Ursynowa – pod takim hasłem już po raz drugi Krweki Ursynów zachęca mieszkańców dzielnicy do oddania krwi. Zbiórka odbędzie się przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów w sobotę 1 lipca w godzinach 10:00 – 15:00. 

Podczas ostatniej zbiórki zorganizowanej przez Krewki Ursynów, krew oddało 40 osób, a aż 70 zostało zarejestrowanych. Chętnych do oddania krwi było więcej, ale ze względu na ograniczenia czasowe nie wszyscy zostali „obsłużeni”. Jeśli nie zdążycie – nic straconego. Krewki Ursynów planuje kolejne zbiórki 29 lipca, 26 sierpnia, 30 września, 28 października oraz 25 listopada. Akcja odbywa się przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Ursynów.

 

Strona 1 z 5

  40 lat

O nas

Zapraszamy Państwa do współpracy z nami

Dane fundacji:

Fundacja Radioursynów

KRS: 0000548101, NIP: 9512389916, REGON: 361003415
ul. Wasilkowskiego 8 lok 36 02-776 Warszawa, tel: +48 511 32 99 21

www.radioursynow.pl , e-mail: fundacja@radioursynow.pl

Konto: 89 1140 2004 0000 3302 7561 5675

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. More details…