Agnieszka Pająk-Czech

Agnieszka Pająk-Czech

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, 12 czerwiec 2017 11:04

Dni Ursynowa – niedziela dla dzieci

Trzeci dzień Dni Ursynowa obfitował dla odmiany w atrakcje dla dzieci. Na terenie Olkówka stanęła mała scena, a na niej wystąpiły placówki przedszkolne, szkoły podstawowe, gimnazja i licea. Oczywiście nie mogło zabraknąć wszelkiej maści dmuchańców,  baniek mydlanych, malowania buziek i… piłkarzyków gigant 

 

W sobotę na scenie znowu wystąpili popularni artyści: Golden Life, Feel oraz Bajm. Publiczność jak zawsze dała czadu 

 

Sobota była dla mieszkańców Ursynowa, drugim dniem fantastycznej zabawy. Od rana trwał piknik, podczas którego ursynowianie mogli między innymi zapoznać się z przedstawicielami organizacji działającymi na terenie dzielnicy i skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji. Piknik odwiedziła Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

sobota, 10 czerwiec 2017 10:21

Dni Ursynowa 2017. Jak się bawiliście?

Za nami pierwszy z trzech Dni Ursynowa. Na dużej scenie wystąpili: Kortez, Zespół Bednarek i T. Love… Jak podsumować piątkowe popołudnie? Było radośnie, energetycznie i wyjątkowo gorąco! A już dziś na scenie pojawią się: Goldenlife, FEEL i BAJM. Oprócz występów na mieszkańców od godziny 11:00 czeka moc atrakcji. Przybywajcie!

My też tam bedziemy. RadioUrsynów czeka na Was w strefie namiotowej. Zapraszamy wszyskich mieszkańców. Nie bedziemy się nudzili…

 

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy już teraz powoduje utrudnienia w poruszaniu się po Ursynowie. A będzie jeszcze gorzej. Dlatego Stowarzyszenie Otwarty Ursynów proponuje mieszkańcom by przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej, a władzom Warszawy, aby urysnowianie otrzymali uprawnienia do bezpłatnych przejazdów. Czy ten pomysł ma szansę na realizację?

Koncepcja Otwartego Ursynowa w sprawie bezpłatnych przejazdów dla mieszkańców Ursynowa pojawiła się niedawno. Na starcie spotakała się jednak z odmową ZTM. Ale członkowie Stowarzyszenia Otwarty Ursynów nie składają broni i rozpoczynają akcję zbierania podpisów pod petycją do prezydent m.st. Warszawy.

– Odpowiedz ZTM nie jest jednoznaczna, mało precyzyjna i bardzo niespójna. Pamiętajmy, że w Warszawie niedawno przegłosowano darmowe bilety dla uczniów. Zatem jest możliwa darmowa komunikacja. Jesteśmy przekonani o słuszności naszych pomysłów. Dlatego podjęliśmy decyzję o zbiórce podpisów pod petycją – wyjaśnia Piotr Skubiszewski, przewodniczący Otwartego Ursynowa.

Oprócz bezpłatnych przejazdów, Otwarty Ursynów przedstawia także propozycje na odkorkowanie Ursynowa. Mowa tu o uruchomieniu autobusu na linii Konstancin-Jeziorna – stacja metra Kabaty oraz wybudowania parkingu P+R na Kabatach.

Petycję można podpisać on-line poprzez stronę internetową www.otwartyursynow.pl, a także w formie papierowej podczas Dni Ursynowa.

 

Kolejny wypadek w al. KEN na wysokości Telekiego. Według relacji świadków na przejściu dla pieszych potrącone zostało dziecko w wózku i jego matka. Maluch i jego mama zostali zabrani karetką do szpitala. Więcej będziemy mogli napisać kiedy policja ustali okoliczności zdarzenia.

Na miejscu jest policja i straż pożarna. 

Zablokowany jest przejazd al. KEN w stronę Tesco. Samochody kierowane są na objazd.

 

Strona 1 z 3

  40 lat

O nas

Zapraszamy Państwa do współpracy z nami

Dane fundacji:

Fundacja Radioursynów

KRS: 0000548101, NIP: 9512389916, REGON: 361003415
ul. Wasilkowskiego 8 lok 36 02-776 Warszawa, tel: +48 511 32 99 21

www.radioursynow.pl , e-mail: fundacja@radioursynow.pl

Konto: 89 1140 2004 0000 3302 7561 5675

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. More details…